Olsztyńska grupa SPEED znowu w akcji

  • 10.06.2021, 10:33
  • mgres
Olsztyńska grupa SPEED znowu w akcji
Tylko w ciągu jednego dnia 8 kierowców musiało pożegnać się swoim prawem jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

Prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. W celu przeciwdziałania niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczenia liczby wypadków wzorem innych jednostek Policji w całym kraju, w lipcu 2019 roku powołano specjalną grupę „SPEED”w Olsztynie.

W skład grupy „SPEED” wchodzą doświadczeni funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – wyszkoleni i wyposażeni w specjalistyczny sprzęt – którzy zdecydowanie reagują na wszelkie przejawy łamania prawa na drodze.

Tylko jednego dnia policjanci na ulicach Olsztyna zatrzymali 8 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 46-letni kierujący osobowym saabem, który na al. Warszawskiej jechał z prędkością 111 km/h, w miejscu obowiązującego ograniczenia do 50 km/h. Wszyscy kierowcy za popełnione wykroczenia stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się również bez surowych mandatów i punktów karnych.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe