Teatr Lalek z nowym-starym dyrektorem

  • 30.08.2021, 11:21
  • mgres
Teatr Lalek z nowym-starym dyrektorem
Kolejną kadencję Olsztyńskim Teatrem Lalek kierować będzie Andrzej Bartnikowski. Ten odebrał nominację dyrektorską.

To będzie już trzecia kadencja Andrzeja Bartnikowskiego na stanowisku szefa olsztyńskich "Lalek". Pierwszą umowę zawarł w 2015 roku, kolejną nominację dostał natomiast trzy lata temu.

Podczas ostatniego konkursu Andrzej Bartnikowski miał dwóch kontrkandydatów. Jednak to on zyskał uznanie konkursowej komisji. Nowa umowa, również trzyletnia, zacznie obowiązywać 1 września.

A Olsztyński Teatr Lalek już szykuje się do nowego sezonu oraz pierwszej premiery. Będzie nią spektakl "Powroty", jeden z projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

- To zdecydowanie sztuka dla dorosłego widza - mówi dyrektor Bartnikowski. - Dotykamy doświadczeń z obozów koncentracyjnych. To niezwykła sztuka i niezwykle przebiegały prace nad nią. Warto już teraz zarezerwować sobie czas i odwiedzić naszą instytucję.

Andrzej Bartnikowski to dramatopisarz i reżyser teatralny. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W 1995 roku założył w naszym mieście Teatr Żywych Fotografii. W latach 2005-2007 pełnił funkcję sekretarza literackiego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe