Dwa miesiące z ekomatami

  • 07.09.2021, 14:58 (aktualizacja 07.09.2021, 15:01)
  • mgres
Dwa miesiące z ekomatami
Są efektem jednego ze zwycięskich projektów minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Automaty do odbioru butelek PET i aluminiowych puszek cieszą się coraz większą popularnością.

Urządzenia ustawione zostały w dwóch sklepach sieci PSS Społem na os. Pojezierze. Uruchomione zostały tuż przed wakacjami, a teraz możemy podsumować nieco ponad dwa miesiące ich funkcjonowania.

Do końca sierpnia do obu automatów - przy al. Piłsudskiego (sklep Malwa) oraz przy ul. Kołobrzeskiej (Kalina) trafiło łącznie niemal 40,2 tys. opakowań. Osoby, które włożyły do ekomatów butelki i puszki odebrały w sklepach Społem bonus łącznej wartości prawie 1,5 tys. złotych.

- Liczymy, że zainteresowanie automatami będzie jeszcze większe - mówi dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna, Zdzisław Zdanowski. - Aby olsztynianie jeszcze chętniej zostawiali w nich butelki i puszki, zdecydowaliśmy u podwyższeniu stawki za każde opakowanie. Od września bonus będzie wynosić 25 groszy zamiast dotychczasowych pięciu.

Ekomaty przyjmują butelki PET o pojemności od 0,2 litra do 2,5 litra. Natomiast maksymalna pojemność aluminiowej puszki, jaką można włożyć do urządzenia to 0,5 litra.

Puszki oraz plastikowe butelki nie mogą być zgniecione oraz muszą mieć etykiety z czytelnym, polskim kodem kreskowym. Śmieciomaty są wyposażone w zgniatarkę - wystarczy postępować zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe