Podziel się sportowymi pamiątkami

  • 22.11.2021, 13:33
  • mgres
Podziel się sportowymi pamiątkami
Medaliści olimpijscy, mistrzostw świata, Europy, Polski - wybitnych sportowców w stolicy Warmii i Mazur nigdy nie brakowało. Pamiątki przypominające o ich dokonaniach gromadzi Muzeum Sportu.

Medale, piłki, stroje - to tylko niewielki wycinek zbiorów, jakie przez lata zostały zgromadzone w muzeum, które teraz mieści się w V Liceum Ogólnokształcącym. Były przekazywane przez sportowców, ich rodziny, ale także pasjonatów i kolekcjonerów.

Od lat Muzeum Sportu organizuje też specjalny konkurs "Moje sportowe pamiątki". To kolejne z rozwiązań, jakie przyczynia się do powiększenia zbiorów.

- Wracamy z naszym konkursem po blisko dwuletniej przerwie - mówi kustosz muzeum, Tomasz Lenkiewicz. - Celem jest zainspirowanie mieszkańców naszego miasta i regionu do twórczej aktywności oraz poszukiwania pamiątek sportowych, które wzbogacą zbiory muzeum.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto przekaże do placówki pamiątkę związaną ze sportem. Może to być niegdyś używany sprzęt sportowy, fotografie, dokumenty, trofea lub inne przedmioty świadczące o dokonaniach sportowców, klubów czy stowarzyszeń. Eksponaty należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do Muzeum Sportu do 31 marca 2022 roku. Uczestnicy mogą liczyć na nagrody.

W poprzednich dwunastu edycjach konkursu wzięły udział łącznie 124 osoby. Muzeum wzbogaciło w tym czasie się o niemal 1,2 tys. eksponatów.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe