Dekada prezydenta Piotra Grzymowicza

  • 11.03.2019, 14:49 (aktualizacja 11.03.2019, 15:24)
  • Mgres
Dekada prezydenta Piotra Grzymowicza Mat. własne Konfreancja prasowa podsumowująca 10-lecie prezydentury Piotra Grzymowicza
Po raz pierwszy jako prezydent złożył ślubowanie w marcu 2009 roku.

Dokładnie 9 marca 2009 roku w sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza pierwszy raz padły słowa roty ślubowania. Później prezydent Piotr Grzymowicz powtarzał te słowa jeszcze trzykrotnie.

Prezydent zachwala, że miniona właśnie dekada obfitowała w liczne inwestycje, głównie związane z transportem publicznym, w tym reaktywacja linii tramwajowej.

Efektem są m.in. zmiany w liczbie pasażerów. W 2009 roku z komunikacji zbiorowej skorzystało prawie 34,5 mln osób, za to w 2018 już ponad 42,7 mln. Tramwajami każdego dnia podróżuje ok. 20 tys. osób. Co więcej – w ciągu dekady liczba przystanków wzrosła o ponad 100, wszystkie autobusy są niskopodłogowe, a wszystkie pojazdy przejeżdżają o milion kilometrów więcej, niż 10 lat temu. - W ciągu ostatnich 10 lat na uwagę zasługuje także zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego oraz Długiego. To także, ich zdaniem, urządzenia na około 13 hektarach, Parku Centralnego - mówi prezydent Grzymowicz.

Obecna kadencja Piotra Grzymowicza na stanowisku prezydenta potrwa do 2023 roku. Jak zapewnia prezydent, w tym czasie nie zabraknie kolejnych przedsięwzięć. – Zarówno tych o strategicznym znaczeniu, jak rozbudowa linii tramwajowej albo powstanie nowej ciepłowni, jak i tych lokalnych, realizowanych z mieszkańcami przy okazji choćby Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego lub programu „Podwórka z Natury” – zapowiada prezydent Grzymowicz. – Nie zabraknie też inwestycji w olsztyńską kulturę. W miejscu dawnego klubu Come In w Parku Centralnym ma powstać nowe centrum kulturalne, zaplanowane jest także muzeum Olsztyna.

Mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Cichy wielbiciel Czarnego Petera
Cichy wielbiciel Czarnego Petera 12.03.2019, 11:45
Centrum kultury w miejscu byłego Come In to wykręt, by scentralizować w jednej garści wszystkie przejawy instytucji kultury utrzymywane przez miasto....a miejsca , w których te instytucje są obecnie ...dobrze przehandlować odpowiednim developerom....Dramaty... dramatów

Pozostałe