Młodzi tancerze szykują spektakl

  • 13.04.2022, 09:49
  • mgres
Młodzi tancerze szykują spektakl
Trwa kolejny oryginalny projekt realizowany przez Olsztyński Teatr Tańca. Tym razem przedsięwzięcie jest adresowane do młodszych artystów.

Mają na swoim koncie szereg spektakli, doskonale przyjętych w kraju, jak i podczas międzynarodowych przeglądów.  Twórcy z Olsztyńskiego Teatru Tańca stawiają także na edukację oraz nieszablonowe projekty.

Wśród realizowanych zadań mają m.in. trzy edycje projektu "Seniorzy w teatrze tańca". Osoby powyżej 60. roku życia zapoznawały się z tą formą sztuki, a [rzez to pobudzana była ich kreatywność, przełamywały bariery i stereotypy.

Najnowsza propozycja Olsztyńskiego Teatru Tańca celuje w młodych artystów, tancerzy amatorów. "Młody Teatr Tańca" jest niejako fuzję pracy zawodowej tancerki i choreografki młodego pokolenia Aleksandry Salej z utalentowaną tanecznie młodzieżą.

- Do projektu zgłosiło się 16 tancerzy, wybranych zostało dziewięć osób - mówi Monika Sobota z Olsztyńskiego Teatru Tańca.  - Szukaliśmy co najmniej 15-letnich dziewcząt i chłopców z minimum pięcioletnim doświadczeniem tanecznym w dowolnej technice.

Efektem przedsięwzięcia będzie spektakl "Jestem". W trakcie pracy nad sztuką młodzież uczy się choreografii i pracy z rekwizytem. Pierwsza próba już za uczestnikami projektu. Poza kwietniem, zajęcia będą odbywać się także w maju i czerwcu.

Premiera spektaklu została zaplanowana na 19 czerwca.

Idea powołania Olsztyńskiego Teatru Tańca zrodziła się z potrzeby rozwoju środowiska sztuki tanecznej w Olsztynie. Pierwszym etapem był zrealizowany projekt "Olsztyński Teatr Tańca. Prolog" w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim 2019. Teraz OTT działa w strukturach fundacji ARToffNIA.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe