Cyfrowy Olsztyn nagrodzony

  • 04.05.2022, 16:13 (aktualizacja 04.05.2022, 16:14)
  • mgres
Cyfrowy Olsztyn nagrodzony
Kolejny laur dla Olsztyna podczas konkursu Top Inwestycje Komunalne. Tym razem stolica Warmii i Mazur dostała doceniona za realizację projektu usług cyfrowych.

Top Inwestycje Komunalne to plebiscyt organizowany przez PortalSamorzadowy.pl od 2012 roku. Wskazywane są najlepsze zadania zrealizowane przez samorządy lub prywatne spółki, które po prywatyzacji wykonują zadania władzy lokalnej.

- Kolejny raz podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego mamy okazję pokazać dobre przykłady, przykłady inwestycji realizowanych w samorządach - mówił Wojciech Kuśpik, prezes PTWP, inicjator Kongresu. -Dziękujemy, bo to Wy, samorządowcy, zmieniacie Polskę na lepsze.

Spośród zgłoszonych inwestycji - oddanych do użytku lub zrealizowane w co najmniej połowie do końca 2021 roku - wybranych zostało 25 finalistów. Na swojego faworyta głosowali Internauci, jednak najważniejszy głos należał do Rady Konsultacyjnej, złożonej z samorządowców, ekonomistów, menedżerów, ekspertów i urzędników oraz przedstawicieli organizatora.

Wśród 10 laureatów XI edycji plebiscytu Top Inwestycje Komunalne znalazł się projekt "Cyfrowy Olsztyn". Laur podczas kongresu w Katowicach odebrał prezydent miasta.

- Podjęliśmy się wyzwania związanego z uruchomieniem szeregu usług i aplikacji - powiedział Piotr Grzymowicz. - Projekt na ok. 30 mln zł został zakończony w 2021 roku. W jego skład wchodzi ponad 70 e-usług. Teraz w naszym mieście drogą internetową można zrealizować już ponad 170 usług urzędowych.

Projekt jest zrealizowany przez Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna to znaczne ułatwienie życie mieszkańców i przedsiębiorców. To jednocześnie usprawnienie pracy Urzędu Miasta i jednostek gminy, jak szkoły, przedszkola, biblioteki, Szkolne Schronisko Młodzieżowe czy Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bezedury
Bezedury 06.05.2022, 16:55
Jaki jest koszt utrzymania tego ecyrku i ile trzeba było wywalić extra ponad te 30 baniek?

Pozostałe