Kierownik z Olsztynka po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej

  • 18.07.2022, 13:50 (aktualizacja 18.07.2022, 13:53)
  • Źródło: KMP Olsztyn
Kierownik z Olsztynka po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej
Aspirat Krzysztof Kłos niejednokrotnie udowodnił, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią. Tym razem zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Ponadto okazało się, że 22-latek był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży rozbójniczej przewiduję karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (14.07.2022) asp. Krzysztof Kłos będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Policjant przed jednym ze sklepów na terenie Olsztyna zauważył wybiegającego mężczyznę, a za nim obsługę placówki handlowej. Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do działania – rozpoczął pościg za sprawcą, a następnie obezwładnił agresora. W zatrzymanie zaangażował się również jeden ze świadków zdarzenia. Ostatecznie mężczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce policyjnemu patrolowi. Okazało się, że chwile wcześniej dokonał kradzieży produktów w sklepie na kilkadziesiąt złotych, a następnie uciekając odepchnął pracownika, który próbował go powstrzymać. Sprawcą okazał się 22-letni mieszkaniec Olsztyna. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 345 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo i wykroczenia przeciwko mieniu.

22-latek został zatrzymany. W tej sprawie policjanci prowadzą czynności w kierunku kradzieży rozbójniczej, za którą kodeks karny przewiduję karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

Asp. Krzysztof Kłos na co dzień pełni funkcję kierownika Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Olsztynku. Jest to nie pierwszy raz, gdy nasz kolega z poświęceniem wypełnia rotę policyjnego ślubowania. W ubiegłym roku po służbie zatrzymał sprawcę zniszczenia mienia. Z kolei w 2020 roku wraz z asp. Radosławem Fersztem uratowali mieszkańców i zwierzęta z płonącego budynku. Za swoją postawę zostali oni wtedy wyróżnieni odznaką im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja.

Szczegóły w komunikatach:

https://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/83613,Policjanci-z-Olsztynka-uhonorowani-odznaka-im-podkomisarza-Policji-Andrzeja-Stru.html?search=703538

https://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/82646,PRZECINAL-OPONY-W-ZAPARKOWANYCH-AUTACH-ZOSTAL-ZATRZYMANY-PRZEZ-POLICJANTA-PO-SLU.html?search=4622603760

Źródło: KMP Olsztyn

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe