Ruszamy z ważnymi inwestycjami

  • 29.07.2022, 20:29
  • Źródło: https://olsztyn.eu
Ruszamy z ważnymi inwestycjami
Jest zielone światło dla powstania nowego wiaduktu na Tracku oraz modernizacji fragmentu ul. Pstrowskiego wraz z budową ul. Plażowej. Olsztyńscy radni zmienili budżetowe zapisy podczas nadzwyczajnej, piątkowej sesji (29 lipca).

Wnioski do konkursów finansowanych z programu Polski Ład samorząd Olsztyna złożył w lipcu 2021 roku. Przewidywana wówczas wartość projektu związanego z ulicami Pstrowskiego i Plażową wynosiła 30 mln zł, natomiast wiaduktu - pięć mln zł.

Zmiany rynkowe, a także - w przypadku wiaduktu na Tracku - wynikające z wymagań kolejarzy sprawiły, że wartość zadań wzrosła o ok. 1/3. Po otwarciu ofert okazało się, że na realizację tych zadań potrzeba dodatkowych 12 mln złotych.

- Na te dwie inwestycje mamy duże dofinansowanie, które stracimy jeśli nie rozstrzygniemy przetargów - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Zadania, które na razie zawieszamy, miały być wykonane ze środków własnych. Oczywiście będziemy na bieżąco analizować nasze możliwości finansowe i, w miarę możliwości, dążyć do realizacji tych zadań.

Wśród zawieszonych zadań są m.in. przebudowa dachów Szkoły Podstawowej nr 2 i Pałacu Młodzieży, a także przebudowa części pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Turowskiego.

W przypadku ulicy Plażowej powstałoby kolejne połączenie południowych osiedli z al. Piłsudskiego, a także otwarcie komunikacyjne terenów inwestycyjnych w pobliżu Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Natomiast modernizacja ul. Pstrowskiego to kolejny etap poprawy infrastruktury drogowej naszego miasta. Zaplanowane prace dotyczą odcinka między al. Sikorskiego a skrzyżowaniem ulic Wyszyńskiego z Synów Pułku.

Budowa wiaduktu z prawdziwego zdarzenia nad torami to z jednej strony ułatwienie komunikacyjne dla mieszkańców Tracka. Z drugiej zaś - w połączeniu z planowaną realizacją Olsztyńskiego Parku Przemysłowego - może być szansą na kolejne połączenie komunikacyjne szeroko rozumianego Zatorza z resztą miasta i okolicami obwodnicy.

Źródło: https://olsztyn.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe