Warmia jak malowana

  • 01.08.2022, 23:09
  • Źródło: https://olsztyn.eu
Warmia jak malowana
Jeszcze do końca wakacji będzie można oglądać niezwykłą wystawę. Swoje prace w Instytucie Północnym im. Wojciecha Kętrzyńskiego prezentuje Melania Olędzka.

Warmia jest inspiracją dla wielu twórców. W naszym regionie powstają filmy, wenę czerpią poeci i pisarze, muzycy komponują swoje dzieła. Z Warmii czerpią tez rzeźbiarze czy malarze.

Doskonałym przykładem inspiracji naszym regionem jest wystawa "Warmia w akwareli", jaką jeszcze przez miesiąc można oglądać W Domu Polskim przy ul. Partyzantów 87. Prace powstały w czasie wieloletnich wędrówek autorki, Melanii Olędzkiej, po regionie.

Łącznie oglądać można 52 prace, które składają się na tę ekspozycję. Wystawa jest częścią obchodów jubileuszu Dominium Warmińskiego (1243-1772).

Melania Olędzka jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła również studia podyplomowe z surdopedagogiki i dwustopniowy kurs języka migowego. Mieszka, pracuje i tworzy w Olsztynie. Prowadzi zajęcia plastyczne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących.

Brała udział w wielu plenerach i wystawach zbiorowych, m.in. w: Augustowie, Oławie, Szczawnicy, Warszawie. Wielokrotnie prezentowała też swoje prace na terenie Olsztyna, m.in. w Wojewódzkim Domu Kultury (wystawa "Rytro '84" - 1985 rok), Art Galery BWA (wystawa poplenerowa z okazji 35-lecia Akademii Rolniczo-Technicznej - 1985), Galerii Bakałarz Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie (1991, 2001). Prace artystki znajdują się zbiorach prywatnych w kraju i za granicą - na terenie Europy, a także w USA, Kanadzie, Japonii i Australii.

Wystawę "Warmia w akwareli" można oglądać w Domu Polskim przy ul. Partyzantów 87 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 do końca sierpnia.

Źródło: https://olsztyn.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe