Jak żyje się w Olsztynie

  • 11.05.2019, 12:23 (aktualizacja 11.05.2019, 12:25)
  • mgres
Jak żyje się w Olsztynie
Co Wam się podoba w Olsztynie, a co byście zmienili? Jak oceniacie przestrzenie wypoczynkowe, bazę turystyczną i infrastrukturę komunikacyjną? To tylko kilka z ponad stu pytań, które ratusz zada mieszkańcom miasta i sąsiednim gminom. 

– Badanie ankietowe obejmuje 3 obszary: gospodarkę, społeczeństwo oraz środowisko – mówi Justyna Sarna-Pezowicz, dyrektor Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. – Ankieta pozwoli ocenić aktualną sytuację społeczno–gospodarczą, mocne i słabe strony, szanse oraz zagrożenia. 

Wyniki posłużą do wskazania potencjalnych potrzeb inwestycyjnych oraz będą materiałem do aktualizacji analizy tzw. SWOT, która wskaże mocne, słabe strony oraz potencjał badanych zagadnień. Wykorzystany zostanie do aktualizacji Strategii Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna. Ankieta jest także jednym z wielu narzędzi oceny potencjału rozwojowego Olsztyna oraz gmin wchodzących w skład Obszaru Funkcjonalnego (Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purda, Stawiguda). 

– Liczymy, że na nasze pytania odpowiedzą mieszkańcy wszystkich gmin MOF Olsztyna, jednostki samorządu terytorialnego znajdujące się na jego terenie, podmioty gospodarcze oraz organizacje pozarządowe. – zaznacza Sarna-Pezowicz. 

W przypadku wskazania mocnych stron poszczególnej gminy jej mieszkańcy mogą postawić np. na duży potencjał do rozwoju turystyki i agroturystyki, produkty lokalne, dobra dostępność komunikacyjna. W przypadku negatywnych stron do wyboru jest np. brak ładu przestrzennego, słabo rozwinięta infrastruktura turystyczna. 
 

mgres

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe