Wyniki II naboru do szkół Uczniowie nabrani do szkół 

  • 27.08.2019, 13:34
  • mgres
Wyniki II naboru do szkół Uczniowie nabrani do szkół 
Dyrektorzy średnich szkół wywiesili listy uczniów przyjętych w uzupełniającym naborze

W tym roku w tym samym czasie o przyjęcie do nich ubiegają się uczniowie z podwójnego rocznika. Kandydatów jest więc dwa razy więcej niż przed rokiem. To skutek reformy edukacji polegającej na likwidacji gimnazjów. W tym roku w szkołach średnich spotkali się absolwenci podstawówek i ostatnich roczników gimnazjów. Ostatecznie miastu udało się zaplanować 2562 miejsca dla absolwentów gimnazjów, nieco więcej - bo 2748 - powstały z myślą o ósmoklasistach. 
Pierwszy nabór nie przyniósł wszystkich rozstrzygnięć. Potrzebna była dogrywka. Wyniki dodatkowego naboru są już znane. 
Z formalnego punktu, na razie jest mowa nie o osobach przyjętych, tylko o osobach zakwalifikowanych, bo 29 sierpnia czekamy aż uczniowie potwierdzą wolę przyjęcia, czyli doniosą oryginał świadectwa. Do szkół średnich wszystkich typów (liceów, techników itp.) zakwalifikowano 789 osób na przygotowanych około 1,2 miejsc. Jeżeli chodzi licea to łącznie zakwalifikowanych zostało 521 osób. Zostało jeszcze 177 wolnych miejsc. 
Są też osoby, które zostały bez szkół. Po gimnazjum - 4 chłopców, 13 dziewcząt; po podstawówce - 1 chłopiec, 6 dziewcząt. To osoby, które wybrały tylko jedną szkołę, ale nie  miały wystarczającej liczby punktów by się do niej dostać. Powinny po 29 sierpnia indywidualnie starać się o przyjęcie do szkół, w których są wolne miejsca.
 

mgres

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe