Olsztyn z nowym kolektorem

  • 12.11.2019, 13:57 (aktualizacja 13.11.2019, 09:14)
  • mgres
Olsztyn z nowym kolektorem PWiK Olsztyn
I dlatego zdecydowały się na budowę nowego kolektora kanalizacji sanitarnej.

Inwestycja warta jest około 40 mln zł. Kolektor będzie miał długości 3,8 km. Olsztyńskie Wodociągi zawarły umowę z wykonawcą prac – Konsorcjum: IDS-Bud SA z Warszawy i Specjalistycznym Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur z Goleniowa.W ul. Leśnej od ponad 30 lat biegnie kolektor sanitarny o średnicy 1200 mm. Są do niego włączone dwa rurociągi tłoczne pracujące naprzemiennie, zbierające ścieki z terenu miasta i okolicznych gmin tj. ok. 90 proc. wszystkich ścieków dopływających do olsztyńskiej oczyszczalni ścieków – mówi Anita Chudzińska, rzeczniczka Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Dodaje, że z uwagi na strategiczne znaczenie nie ma możliwości wyłączenia kolektora z eksploatacji, a prowadzenie wszelkich prac naprawczych jest utrudnione. – Awaria kolektora może być poważnym zagrożeniem dla środowiska – zaznacza rzeczniczka PWiK Olsztyn.

Na początku Kolektora Centralnego Bis będzie wykonana tzw. komora rozdziału, z której możliwe będzie kierowanie ścieków do „nowego” lub „starego” kolektora. Zakończenie prac jest planowane na koniec 2020.

Inwestycja jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Olsztyn – etap I” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe