Nowe drzewa w amfiteatrze

  • 28.11.2019, 11:19 (aktualizacja 28.11.2019, 12:47)
  • mgres
Nowe drzewa w amfiteatrze MOK Nowe drzewa w amfiteatrze
Posadził je Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, administratora obiektu.

Nowe drzewa zastąpiły charakterystyczny klon, który w amfitetarze rósł od kilkudziesięciu lat. Klon rósł na skarpie w amfiteatrze od strony ul. Zamkowej. Drzewo na stałe wpisało się w krajobraz tego miejsca. Jednak musiało zostać wycięte. - To drzewo dawało życie, cieszyło swoim pięknem, tworząc zjawiskową aranżację staromiejskiej przestrzeni” – przyznawał Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, administratora amfiteatru.
Wiosną klonem zajęli się specjaliści. Uznali, że okazałe drzewo ma zostać wycięte. Okazało się, że "pień w środku jest spróchniały, wręcz pusty i zagraża bezpieczeństwu ludzi". W tej sytuacji drzewo poszło pod topór.
Jednocześnie dyrektor Sieniewicz zapowiedział, że jesienią posadzi nowe drzewa. Właśnie dotrzymał słowa. - Wypełniamy zobowiązanie, złożone sobie, mieszkańcom Olsztyna, a przede wszystkim - Ziemi. W miejsce wyciętego drzewa posadziliśmy dzisiaj w Amfiteatrze dwa nowe i młode. Oto, proszę Państwa, Tilia Cordata, czyli lipy drobnolistne! Niech żyją w zielonym zdrowiu (no i ku chwale ekologicznej) - dyrektor Sieniewicz poinformował na facebook'u.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:)
:) 28.11.2019, 12:54
Czy sadzenie drzew w skarpie zabezpoieczającej budowlę jest zgodne z przepisami, gdyż może to wpłynąć na trwałość konstrukcji!?

Pozostałe