Przetarg na rozbudowę tramwaju

  • 30.01.2020, 11:25 (aktualizacja 30.01.2020, 11:38)
  • mgres
Przetarg na rozbudowę tramwaju MPK Olsztyn Pierwszy tramwaj dla Olsztyna
Zostanie on rozpisany pod koniec lutego. Wcześniej, bo w połowie lutego, do Olsztyna ma przyjechać pierwszy nowy tramwaj.

Rozbudowa przewiduje połączenie Pieczewa przez Nagórki z centrum miasta oraz dworcem PKP. Gdyby trzeba było projekt realizować w wersji oszczędnościowej, miasto szykowało się na budowę torów tramwajowych jedynie na ul. Wilczyńskiego na Jarotach i połączenie Pieczewa z pierwszą linią tramwajową przy al. Sikorskiego.

Po wielu miesiącach przygotowań i też niepewności co do losu tej inwestycji, ratusz w końcu zapowiada rozpisanie przetargu na jej wykonanie. - Do połowy lutego przekażemy niezbędne dokumenty do naszego biura zamówień publicznych. Tam zostaną dodatkowo zweryfikowane. Sam przetarg powinien zostać rozpisany pod koniec lutego - zapowiada prezydent Piotr Grzymowicz.

Wcześniej, bo w połowie lutego, do Olsztyna przyjedzie pierwszy nowy tramwaj wyprodukowany w Turcji. Jednak nie będzie to takie proste. Z uwagi na jeden z wiaduktów na autostradzie we Włoszech, który można podnosić tylko w weekendy, wysyłka pojazdu nastąpi w dniu 30 stycznia 2020 r. - Planowana dostawa do Olsztyna to 13-14.02.2020 r. - czytamy w ratuszowej notatce służbowej.

Producentem jest firma Durmazlar. Podpisana przez olsztyński ratusz w lipcu 2018 r. umowa zakłada wyprodukowanie najpierw 12 tramwajów z możliwością rozszerzenia zamówienia o kolejnych 12 składów. Za całość Olsztyn ma zapłacić 206 mln zł.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ryszard
ryszard 06.02.2020, 17:10
Ciekawe dlaczego trasa wiedzie przez Włochy?
Igor
Igor 30.01.2020, 16:49
Jak rozbudowa tramwaju, chyba linii tramwajowej.

Pozostałe