Wydzielone strefy w autobusach MPK

  • 13.03.2020, 12:38 (aktualizacja 13.03.2020, 12:54)
  • mgres
Wydzielone strefy w autobusach MPK Mat. własne
W związku z możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa i innych chorób zakaźnych ratusz wprowadził dodatkowe środki ostrożności w tramwajach i autobusach.

Aktualnie autobusy i tramwaje MPK są myte i dezynfekowane raz dziennie. Preparat, który jest do tego używany, ma szerokie spectrum wiruso i bakteriobójcze. Co ważne jego działanie utrzymuje się nawet przez tydzień. Przecierane są wszystkie poręcze, biletomaty, kasowniki i przyciski. Dodatkowo kierowcy mają na wyposażeniu atomizery ze środkiem dezynfekującym ręce. Jeśli zajdzie potrzeba dezynfekcja będzie wykonywana częściej.

Jednocześnie ratusz informuje, że od dnia 12 marca 2020 roku (do odwołania) nie będzie prowadzona sprzedaż biletów przez kierowców autobusów komunikacji miejskiej. Wszystkie rodzaje biletów nadal są jednak dostępne. Pasażerów zachęcamy do ich nabywania przede wszystkim - za pośrednictwem biletomatów stacjonarnych, biletomatów mobilnych oraz aplikacji mobilnych takich, jak: moBilet, SkyCash czy mPay.

Dodatkowo, trosce o bezpieczeństwo kierowców, przednie drzwi w autobusach i tramwajach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji  nie będą otwierane. A w tych pojazdach, w których nie ma oddzielnej kabiny, miejsca dla kierowcy zostały zabezpieczone specjalną taśmą. 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Halina
Halina 13.03.2020, 16:49
Ratusz myśli o kierowcach, a co z pracownikami sklepów gdzie co druga osoba stoi i prycha ,kicha ,kaszle?

Pozostałe