Koronawirus. Spirytus z przemytu trafia do szpitali

  • 20.03.2020, 11:57 (aktualizacja 20.03.2020, 13:53)
  • mgres
Koronawirus. Spirytus z przemytu trafia do szpitali KAS Olsztyn
Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie przekazała 1,5 tys. litrów spirytusu dwóm szpitalom.

Spirytus który pochodził z przestępstwa i był przeznaczony do zniszczenia, będzie wykorzystany do przygotowania preparatów dezynfekujących.zba Administracji Skarbowej w Olsztynie przekazała 19 marca 2020 r. dwóm olsztyńskim szpitalom – Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu i Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie – 1,5 tys. litrów spirytusu. Było to możliwe dzięki działaniom KAS i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, które umożliwiły wykorzystanie przeznaczonego do zniszczenia spirytusu do przygotowania preparatu dezynfekującego. To kolejna partia spirytusu przekazana przez KAS. Kilka dni wcześniej 1 tys. litrów otrzymała Państwowa Straż Pożarna w Olsztynie.
Służby sanitarne i medyczne wspierają prywatne firmy. Jedna z nich ufundowała dla szpitala miejskiego w Olsztynie respirator Puritan Bennett 980 X1, zestaw do wspomagania oddechowego oraz moduł Qiastat-DX umożliwiający szybką diagnostykę pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Urządzenia mają wartość ponad 200 tys. złotych.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe