Koronawirus. Pomoc z Chin

  • 02.04.2020, 13:08 (aktualizacja 02.04.2020, 15:38)
  • mgres
Koronawirus. Pomoc z Chin Transport z Chin
Chińczycy wysłali do Olsztyna transport z materiałami ochronnymi.

Miasto wszelkimi sposobami szuka możliwie najlepszego zabezpieczenia pracowników olsztyńskich instytucji, którzy w codziennej pracy są najbardziej narażeni na kontakt z koronowirusem. Pomoc zadeklarowali przedstawiciele miasta partnerskiego Olsztyna w Chinach.

- Rozmawialiśmy już na temat tego wsparcia - informuje prezydent Piotr Grzymowicz. - Nasi partnerzy zapowiedzieli, że przekażą nam najpilniej potrzebny sprzęt. To bardzo cenne wsparcie, które na pewno w pierwszym rzędzie przyda się pracownikom szpitala miejskiego.

Z Chin do Olsztyna ma dotrzeć kilkanaście tysięcy jednorazowych maseczek oraz specjalistyczne kombinezony. W tej chwili przedstawiciele Weifangu szukają najsprawniejszego sposobu przetransportowania sprzętu do Olsztyna. Zależy nam, aby pomoc jak najszybciej mogła trafić do naszego miasta.

Transport został już wysłany. -  Wkrótce powinniśmy otrzymać 10 000 sztuk masek medycznych, 1 000 masek klasy FFP2 oraz 200 kombinezonów ochronnych. Fizycznym odbiorcą będzie olsztyński Czerwony Krzyż. Jedynym problemem, który może opóźnić dostawę jest transport w relacji Chiny - Europa, ale mam nadzieję, że DHL sobie z tym poradzi. Potwierdza się zasada, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie - podkreśla prezydent Olsztyna.

Weifang stał się miastem partnerskim Olsztyna w listopadzie 2016 roku. Od tego czasu samorządy prowadzą działania zgodnie z zasadami równości i wzajemnych korzyści wymianę i współpracę w dziedzinie gospodarki, handlu, nauki i kultury, edukacji, sportu i zdrowia.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olsztynianka
Olsztynianka 03.04.2020, 11:19
A kiedy będą obiecane maseczki dla mieszkańców Olsztyna ? Epidemia się rozprzestrzenia....

Pozostałe