Miasto otwiera swoje obiekty rekreacyjne

  • 05.05.2020, 10:44 (aktualizacja 05.05.2020, 12:38)
  • mgres
Miasto otwiera swoje obiekty rekreacyjne
Tak będzie na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel".

Taką możliwość dały ostatnie decyzje rządu związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Choć nadal w ograniczonym zakresie i konkretnymi obostrzeniami, to można już korzystać z infrastruktury zlokalizowanej na świeżym powietrzu. To oznacza, że powinny ożyć boiska do siatkówki plażowej, boiska wielofunkcyjne oraz skateparki. - Z boiska do siatkówki plażowej w Centrum Rekreacyjno-Sportowym "Ukiel" w centralnym miejscy przy ul. Kapitańskiej 23, obok Kąpieliska nr 2 oraz nieopodal hotelu Omega będą mogły korzystać jednocześnie maksymalnie cztery osoby plus, ewentualnie, trener - informuje Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - Natomiast na boisku wielofunkcyjnym obok Zatoki Miłej, a także na boisku typu Orlik przy ul Jeziołowicza może przebywać w jednym czasie maksymalnie sześciu uczestników jednocześnie oraz, ewentualnie, trener. Podobne ograniczenia osobowe będą dotyczyły funkcjonowania skateparków w CRS Ukiel i Parku Kusocińskiego. Tu także jednocześnie będzie mogło przebywać sześć osób oraz instruktor.
Korzystający z tych obiektów będa musieli stosować się do szeregu zasad. Wśród najważniejszych są: zachowanie dwumetrowej odległości podczas wchodzenia i wychodzenia, zasłanianie ust i nosów (poza trwaniem zajęć sportowych), brak możliwości korzystania z szatni (poza WC), obowiązek korzystania ze swojego sprzętu oraz dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z obiektu.

Poza tym administrator ma obowiązek weryfikować liczbę uczestników zajęć, zadbać o piętnastominutową przerwę między zajęciami. Po każdej wizycie grupy sportowej  będą dezynfekowane np. drzwi, klamki.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe