Kortowiada 2020 odwołana

  • 07.05.2020, 11:35 (aktualizacja 11.05.2020, 16:46)
  • mgres
Kortowiada 2020 odwołana UWM
Znamy oficjalne stanowisko organizatorów olsztyńskich juwenaliów. 61. edycja Kortowiady została przeniesiona na następny rok.

Skomplikowana sytuacja epidemiologiczna w kraju daje się odczuć praktycznie w każdej dziedzinie życia. Trudne decyzje podejmują m.in. organizatorzy masowych imprez, które były zaplanowane na najbliższy czas.

Wiele osób w maju czeka na święto studentów w Kortowie. To już tradycja, że w czasie juwenaliów stolica Warmii i Mazur ożywa w wyjątkowy sposób. Barwna parada ulicami miasta, a później kikla dni dobrej, bezpiecznej zabawy w miasteczku studenckim przyciąga nie tylko mieszkańców Olsztyna, ale także przyjezdnych w różnych stron kraju.

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i bezwzględne środki bezpieczeństwa wymagają teraz działań, które nie są łatwe, jednak konieczne. Od dłuższego czasu nie brakowało pytań, jaki będzie los tegorocznej Kortowiady. Dziś już wiemy, że impreza w tym roku nie odbędzie się - została przełożona na następny rok.

- Do ostatniej chwili wierzyliśmy w to, że epidemia ustąpi i będziemy mogli wspólnie cieszyć się i świętować podczas kolejnej edycji Kortowiady - wyjaśniają organizatorzy z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM. - Biorąc pod uwagę bieżący stan epidemii oraz mając na względzie najwyższą wartość, jaką jest zdrowie i życie nas wszystkich, z przykrością informujemy, że w tym roku Kortowiada na green campie się nie odbędzie. Wiele czasu zajęło nam dopilnowanie kwestii formalnych związanych z przeniesieniem imprezy oraz opracowanie właściwych rozwiązań, także tych związanych z zakupionymi przez Was biletami.

Kwestie związane z wejściówkami są bez wątpienia zagadnieniem interesującym wiele osób. Organizatorzy przygotowali trzy propozycje: zachowanie biletów z gwarancją najniższej ceny, które ważne będą w czasie najbliższej edycji Kortowiady, voucher do wykorzystania na wydarzenia organizowane przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego, na które bilety sprzedawane będą za pośrednictwem serwisu eBilet.pl albo możliwość rezygnacji z wejściówki ze zwrotem pełnej kwoty. Jak zapewniają przedstawiciele samorządu studenckiego, szczegółowe informacje na ten temat powinny dotrzeć do zainteresowanych bezpośrednio z serwisu odpowiedzialnego za dystrybucję biletów.

Wśród artystów, którzy mieli pojawić się podczas 61. edycji Kortowiady są m.in. Tede, Kwiat Jabłoni, Agnieszka Chylińska, Daria Zawiałow i olsztyńska Łydka Grubasa. Przeniesiona na następny rok impreza ma się odbyć między 19-23 maja.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe