Przeciwko dyskryminacji osób LGBT+

  • 23.06.2020, 10:00 (aktualizacja 25.06.2020, 10:28)
  • mgres
Przeciwko dyskryminacji osób LGBT+
“Prawa człowieka to nie ideologia!” - pod takim hasłem odbędzie się manifestacja pod olsztyńskim ratuszem, aby zaprotestować przeciwko dyskryminacji osób LGBT+.

Protest odbędzie się w czwartek 25 czerwca o godz. 18 pod ratuszem. Protesty przeciwko atakom  przedstawicieli władzy państwowej, którzy stwierdzili, że osoby LGBT+ nie są ludźmi, trwają w kraju od ponad tygodnia.  W Olsztynie cztery lokalne grupy: KOD, Olsztyński Marsz Równości, Ostra Zieleń, partia Lewica Razem również organizują demonstrację w ich obronie.
Będą apelować o przestrzeganie praw człowieka nie tylko wobec osób LGBT+, ale również - w związku z petycją do władz Olsztyna o uchwalenie Samorządowej Karty Praw Rodzin - o niedyskryminowanie mieszkanek i mieszkańców miasta - Poseł PiS - członek sztabu wyborczego kandydata na prezydenta - w odniesieniu do społeczności LGBT+ powiedział, że powinniśmy skończyć słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. A ja uważam, że zwłaszcza teraz, w obliczu podobnych wypowiedzi członków władzy państwowej, mamy obowiązek głośno o prawach człowieka mówić i przypominać, że jakakolwiek dyskryminacja w życiu publicznym, także dyskryminacja w oparciu o orientację seksualną, jest całkowicie niedopuszczalna i nie do pogodzenia ani z Konstytucją RP, która stanowi, że wszyscy są wobec prawa równi, ani z podstawową ludzką przyzwoitością - twierdzi Marta Kamińska, radna Koalicji Obywatelskiej i przewodnicząca lokalnych struktur KOD-u. - Dlatego zachęcam wszystkich do wystąpienia w obronie naszych współobywateli, którym dzisiaj próbuje się odebrać godność, którzy muszą mierzyć się z mową nienawiści i nagonką ze strony osób sprawujących dzisiaj najważniejsze urzędy w państwie.


Agata Szerszeniewicz, współorganizatorka Olsztyńskiego Marszu Równości i członkini zarządu okręgu partii Lewica Razem w Olsztynie odniosła się do dokumentu, który w ostatnich dniach OMR wystosował do władz miasta. - Dowiedziałyśmy się, że do urzędu wpłynęła petycja o uchwalenie na terenie Olsztyna Samorządowej Karty Praw Rodzin autorstwa Ordo Iuris - fundacji, która odpowiada za próbę zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, wobec której odbywały się tak liczne Czarne Protesty. U nas petycję o SKPR złożyła inna organizacja, której nie kojarzymy z lokalnych działań. Śmiało mogłabym porównać ją do łagodniejszej wersji uchwały anty-LGBT oraz powiedzieć, że jej zapisy mogą prowadzić do dyskryminacji osób mieszkających na terenie Olsztyna i wprowadzić atmosferę odbioru naszego miasta jako nietolerancyjnego wobec osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transpłciowych, oraz wobec osób samotnie wychowujących dzieci lub miasta będącego biernym wobec aktów przemocy domowej.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe