Poszukiwany sprawca potrącenia rowerzystki

  • 23.07.2020, 09:10
  • mgres
Poszukiwany sprawca potrącenia rowerzystki
Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Olsztynie po ustaleniu okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty oraz 6-letniej rowerzystki i zabezpieczeniu nagrań z autobusu komunikacji miejskiej, dążą do ustalenia tożsamości kierowcy motocykla.

Sprawę nagłośniła matka dziewczynki. Do potrącenia 6-letniej rowerzystki doszło 25 czerwca 2020 roku na Al. Artyleryjskiej w Olsztynie. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, którego sprawcą był motocyklista. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że nieznany mężczyzna kierujący motocyklem, przejeżdżając przez przejazd dla rowerów potrącił 6-letnią dziewczynkę na rowerze. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Pomimo, że zdarzenie wyglądało groźnie, na szczęście poszkodowanej dziewczynce nic poważnego się nie stało.

Policjanci o okolicznościach zdarzenia rozmawiali z 34-letnią matką dziecka, z czego sporządzona została stosowna dokumentacja. Na tym etapie wszelkie dowody z miejsca zdarzenia zabezpieczyli pracujący tam policjanci z ruchu drogowego. Zgromadzone materiały zostały przekazane do Wydziału Prewencji KMP w Olsztynie. Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że w pobliżu miejsca kolizji drogowej jest zainstalowana kamera monitoringu miejskiego, która z pewnej odległości zarejestrowała moment zdarzenia. Na tej podstawie, policjanci ustalili również, że w chwili zdarzenia w pobliżu miejsca kolizji przejeżdżał autobus komunikacji miejskiej, który wyposażony był w kamery monitoringu, dzięki czemu możliwe było odtworzenie momentu zdarzenia ze szczegółową dokładnością.

Na nagraniach z wnętrza autobusu widać, że motocyklista potrącił dziewczynkę, zatrzymał się, zdjął rower z drogi i zwrócił się do matki dziewczynki, a po chwili wsiadł na motocykl i odjechał z miejsca zdarzenia. Motocykl, którym poruszał się sprawca nie miał tablicy rejestracyjnej, a kierowca miał założony kask ochronny, co utrudnia jednoznaczne zidentyfikowanie zarówno pojazdu jak i kierowcy.

Jak twierdzi policja, na tym etapie z powodu braku danych umożliwiających ustalenie sprawcy zdarzenia, postępowanie zostało umorzone. Nie oznacza to jednak, że sprawa została ostatecznie zakończona. Tak jak zdarzało się to wielokrotnie w przypadku innych spraw, tak i w tym przypadku, gdy tylko pojawią się nowe okoliczności mogące wpłynąć na ustalenie sprawcy zdarzenia, policjanci ponownie wracają do takiej sprawy.

Jednym ze sposobów na ustalenie sprawcy przestępstwa lub wykroczenia, jest publikacja nagrania z miejsca zdarzenia i pomoc mieszkańców w dotarciu do takiej osoby. Każdy, kto posiada informacje na temat motocyklisty będącego sprawcą potrącenia 6-letniej rowerzystki, może je przekazać telefonicznie pod nr tel. 47 731 38 90, 47 73 147 41 lub 112. Informacje można również przekazywać osobiście w budynku KMP w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (Wydział Prewencji) lub mailowo: [email protected]

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe