Przestrzegajmy obowiązku zasłaniania nosa i ust

  • 23.07.2020, 09:12
  • mgres
Przestrzegajmy obowiązku zasłaniania nosa i ust
Choć wiele obostrzeń zostało zniesionych, nadal należy stosować się do szeregu nakazów. Jednym z nich jest zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych w sytuacji, gdy nie można zachować dwumetrowej odległości od innych.

Lokale usługowe, restauracje, bary, sklepy i galerie handlowe - to tylko część miejsc, które wznowiły działalność już przed kilkoma tygodniami. Jednak nie są one dostępne bezwarunkowo. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, usta i nos należy zasłonić w przestrzeni zamkniętej, np. w sklepach, w komunikacji zbiorowej oraz w przestrzeni otwartej, gdy nie ma możliwości zachowania dwóch metrów odległości od innych.

Olsztyńscy policjanci i strażnicy miejscy zwracają szczególną uwagę na przestreganie obowiązku przez mieszkańców stolicy regionu. Jednocześnie apelują o to, by każdy z nas wykazywał się przede wszystkim odpowiedzialnością i samodyscypliną.

- Od początku lipca dzielnicowi podczas obchodu swojego rejonu służbowego przekazują właścicielom i kierownikom obiektów handlowo-usługowych ulotki informacyjne oraz przypominają o obowiązujących przepisach i sankcjach karnych - informuje podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. - Jeżeli policjanci w trakcie codziennego obchodu zauważą, że ktoś popełnia wykroczenie, to natychmiast podejmują interwencje.

Tylko od początku lipca mundurowi stwierdzili co najmniej kilkanaście wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów dotyczących zakrywania nosa i ust na terenie obiektów handlowo-usługowych w Olsztynie i powiecie olsztyńskim. Podobne sygnały docierają też do strażników miejskich.

- Interweniujemy przede wszystkim, gdy podczas codziennych patroli zauważymy niewłaściwe zachowanie, np. w komunikacji miejskiej - mówi Kamil Sułkowski ze Straży Miejskiej w Olsztynie. - Zdarza się też, że mieszkańcy sami do nas dzwonią i informują o niezasłaniających ust i nosów klientów sklepów.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe