Koronawirus: komunikacja, basen, biblioteka

  • 20.10.2020, 14:59
  • mgres
Koronawirus: komunikacja, basen, biblioteka
Wprowadzenie czerwonej strefy w Olsztynie wymusiło zmianę części dotychczasowych rozwiązań. Nowości dotyczą m.in. transportu zbiorowego, pływalni i bibliotek.

Zwiększenie rygoru dotyczącego gospodarki, życia społecznego, edukacji, kultury i sportu - tak stało się w sobotę. Od poniedziałku (19 października) część miejskich jednostek wprowadziła nowe zasady funkcjonowania.

Jedna z najważniejszych zmian dotyczy transportu zbiorowego. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zdecydował, że obowiązujące w Olsztynie limity to 30 proc. całkowitej pojemności autobusów i tramwajów. Przy tym co drugie miejsce siedzące musi zostać wolne.

- W związku z tym wzmacniamy najbardziej oblegane trasy - mówi dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu Marcin Szwarc. - W godzinach porannego i popołudniowego szczytu, między rozkładowymi kursami na tramwajowej linii nr 2 jeżdżą dodatkowe pojazdy. W miarę możliwości wzmacniane są też linie autobusowe.

Poza tym już od października przesuwane były niewykorzystywane w pełni, przegubowe autobusy kursujące do Kortowa. Te wzmacniały inne, bardziej oblegane linie.

Według ubiegłotygodniowych zapowiedzi rządu całkowicie zawieszona miała być działalność m.in. pływalni. Ten scenariusz nie wszedł jednak w życie, dlatego - choć w ograniczonym stopniu - działają miejskie baseny.

- Od poniedziałku (19 października) otwieramy w pełnym zakresie obiekt przy ul. Mariańskiej na potrzeby szkół, klubów i szkółek pływackich - informuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Jerzy Litwiński. - Aquasfera, również tylko i wyłącznie na potrzeby szkół i klubów pływackich, będzie działać od wtorku. Ten obiekt będzie funkcjonować między poniedziałkiem a piątkiem w godzinach 6:00-18:00. Jednocześnie warto pamiętać, że sytuacja jest mocno zmienna i w każdej chwili mogą nastąpić korekty w działalności naszych obiektów.

Nowe zasady pracy zostały wprowadzone w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ich pracownicy zostali podzieleni na dwa zespoły.

- Będą pracować zamiennie w trybie tygodniowym - wyjaśnia dyrektor MBP, Krzysztof Dąbkowski. -  Podczas gdy jeden zespół pracuje w bibliotece, drugi wykonuje pracę zdalną w domu, pozostając w gotowości i będąc dyspozycyjnym w ustalonych godzinach pracy. Pracownicy administracji będą również pracować rotacyjnie w trybie częściowo zdalnym.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe