Koronawirus. Zmiany w funkcjonowaniu miejskich placówek

  • 21.10.2020, 17:00 (aktualizacja 21.10.2020, 17:47)
  • mgres
Koronawirus. Zmiany w funkcjonowaniu miejskich placówek
Zmiany dotknęły m.in. baseny, biblioteki, domy opieki społecznej, a przede wszystkim transport publiczny.

Zwiększenie rygoru dotyczącego gospodarki, życia społecznego, edukacji, kultury i sportu  spowodowało, że część miejskich jednostek wprowadziła nowe zasady funkcjonowania. Według rządowych zapowiedzi całkowicie zawieszona miała być działalność m.in. pływalni. Ten scenariusz nie wszedł jednak w życie, dlatego - choć w ograniczonym stopniu - działają miejskie baseny. - Od poniedziałku  otworzyliśmy w pełnym zakresie obiekt przy ul. Mariańskiej na potrzeby szkół, klubów i szkółek pływackich - informuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Jerzy Litwiński. - Aquasfera, również tylko i wyłącznie na potrzeby szkół i klubów pływackich, działa od wtorku. Ten obiekt będzie funkcjonować między poniedziałkiem a piątkiem w godzinach 6-18. Jednocześnie warto pamiętać, że sytuacja jest mocno zmienna i w każdej chwili mogą nastąpić korekty w działalności naszych obiektów.
Jedna z najważniejszych zmian dotyczy transportu zbiorowego. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zdecydował, że obowiązujące w Olsztynie limity to 30 proc. całkowitej pojemności autobusów i tramwajów. Przy tym co drugie miejsce siedzące musi zostać wolne.

- W związku z tym wzmacniamy najbardziej oblegane trasy - mówi dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu Marcin Szwarc. - W godzinach porannego i popołudniowego szczytu, między rozkładowymi kursami na tramwajowej linii nr 2 jeżdżą dodatkowe pojazdy. W miarę możliwości wzmacniane są też linie autobusowe.

Poza tym już od października przesuwane były niewykorzystywane w pełni, przegubowe autobusy kursujące do Kortowa. Te wzmacniały inne, bardziej oblegane linie.
Natomiast wojewoda, na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, zdecydował o czasowym zawieszeniu działalności:
* placówek wsparcia dziennego,
* dziennych domów i klubów seniora, w tym placówek działających w ramach Programu Senior+,
* środowiskowych domów samopomocy,
* warsztatów terapii zajęciowej.
Działalność tych placówek została zawieszona do 23 października

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe