Olsztyńskie nekropolie: kwesta on-line

  • 29.10.2020, 14:16 (aktualizacja 29.10.2020, 14:18)
  • mgres
Olsztyńskie nekropolie: kwesta on-line
Pierwszy raz od niemal dwóch dekad na ratowanie cmentarzy stolicy Warmii i Mazur zbiórka nie będzie prowadzona na terenie nekropolii. Każdy może jednak pomóc zapełnić wirtualną puszkę! Akcja potrwa jeszcze przez 10 dni.

Pandemiczne obostrzenia oraz lawinowo rosnąca liczba osób zakażonych koronawirusem sprawiają, że zmianie ulega wiele dotychczasowych działań. Jednym z nich jest coroczna kwesta organizowana przez Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach.

Do tej pory na olsztyńskich nekropoliach w Dywitach oraz przy ul. Poprzecznej datki można było wrzucać do specjalnych puszek. Nosili je i zachęcali do wsparcia idei wolontariusze, znani olsztynianie - naukowcy, aktorzy, społecznicy, dziennikarze, samorządowcy, politycy.

Tym razem w sukurs przychodzą nowoczesne technologie. Pieniądze można przekazywać do wirtualnych puszek serwisu Zrzutka.pl.

- Pragniemy zachować ciągłość tej inicjatywy - mówi przewodniczący Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach, Zbigniew Kot. - W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, niestety, musieliśmy odwołać tradycyjną zbiórkę. Dlatego też, jeżeli mielibyście ochotę wesprzeć naszą inicjatywę, zachęcamy do wpłat.

Każdego roku zbiórka cieszyła się coraz większym powodzeniem. W 2019 roku, dzięki hojności odwiedzających olsztyńskie nekropolie, udało się zebrać 23566,90 zł. Od 2003 roku dzięki kwestom oraz wsparciu z budżetu Olsztyna możliwe było odnowienie około 300 nagrobków, kilkadziesięciu ogrodzeń grobów, krzyży, kutych krzyży.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe