Strażacy z OSP Bartąg pod Olsztynem ustawili ... kostuchę

  • 02.11.2020, 19:31
  • mgres
Strażacy z OSP Bartąg pod Olsztynem ustawili ... kostuchę
Ta niecodzienna akcja ma zwrócić kierowcom uwagę na zachowanie bezpieczeństwa.

Akcję przeprowadzili na drodze wylotowej w Olsztyna w kierunku węzła obwodnicy Jaroty. – W ten sposób chcemy zwrócić uwagę kierowców, by uważali przed przejściami dla pieszych. Niestety, wielu tego nie robi. Skutki są tragiczne – mówi Edward Szarnowski, naczelnik OSP w Bartągu.
Wybór miejsca akcji nie był przypadkowy. a początku lipca 20-letni kierowca potrącił tu dwie młode kobiety. Jedna z nich była w ciąży.Na miejscu strażacy z Bartąga ułożyli przy przejściu dla pieszych manekin, który miał wyglądać jak zwłoki ofiar wypadku, i postawili kostuchę, która symbolizowała śmierć. W ich sąsiedztwie ustawili z obu stron przejścia banery, m.in. z napisem: „Uwaga wypadek. Tym razem nie Twój. Zwolnij”. Całość obrazu dopełniały palące się znicze.
To nie jedyne działania strażaków z OSP związane z bezpieczeństwem. Podobną akcję zorganizowaliśmy przed długim majowym weekendem w poprzednim roku. Wtedy upozorowany został wypadek samochodowy. Na początku tego roku zorganizowali akcję, w której na słupkach znaków drogowych informujących o przejściach dla pieszych umieściliśmy opaski odblaskowe. Każdy mógł je wziąć.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe