Koronawirus. Rośnie liczba zakażeń w Olsztynie i w powiecie

  • 10.11.2020, 12:49
  • mgres
Koronawirus. Rośnie liczba zakażeń w Olsztynie i w powiecie
Początek tygodnia to kolejne kilkaset nowych przypadków koronawirusa wśród mieszkańców Olsztyna i sąsiednich gmin.

W poniedziałek - 9 listopada - wojewódzkie służby sanitarne poinformowały o 98 nowych przypadkach zakażeń wśród mieszkańców stolicy województwa Kolejny dzień przyniósł, niewiele mniej bo 92 nowe przypadki. Tym samym w Olsztynie jest obecnie blisko 3 tys. aktywnie zakażonych mieszkańców. Do tego trzeba dodać, to co się dzieje w podolsztyńskich miejscowościach. Tam już przekroczono pułap 1 tys. zakażeń koronawirusem. Z danych powiatowych służb sanitarnych wynika, że najwięcej zakażonych jest w gminie Olsztynek - 202. Następnie w gminie Dobre Miasto - 106 i Dywitach - 76.
Zakażony kornawirusem jest m.in. Andrzej Abako, starosta olsztyński, a także Michał Kontraktowicz. - Czuje się dobrze, choć w ostatnich dniach różnie z tym było. Dlatego bardzo Was proszę uważajcie na siebie i innych, noście maseczki i zachowujcie dystans - mówi wójt Kontraktowicz.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe