Akcji Zupa - wspomóż Bank Żywności

  • 17.11.2020, 12:53 (aktualizacja 17.11.2020, 12:55)
  • mgres
Akcji Zupa - wspomóż Bank Żywności
o przedsięwzięcie skierowane do najbardziej potrzebujących i zagrożonych w koronawirusowej rzeczywistości. Organizatorzy apelują o pomoc w realizacji działań.

Ratowanie żywności i wspieranie potrzebujących - to misja Banku Żywności w Olsztynie. W dobie pandemii szczególnie ważne jest otwarcie się na tych najbardziej zagrożonych. Akcja Zupa ruszyła w tym roku już drugi raz.

- Od początku kwietnia realizowaliśmy akcję społeczną skierowana do seniorów, czyli najbardziej zagrożonej grupy - mówi Jolanta Markiewicz z Banku Żywności w Olsztynie. - Kilkudziesięciu zaangażowanych wolontariuszy, harcerze, wojska obrony terytorialnej i pracująca na pełnych obrotach kuchnia, a w konsekwencji niemal 3200 wydanych posiłków to efekty naszych działań.

Sytuacja epidemiologiczna ponownie jest niezwykle trudna, stąd ponowne uruchomienie przedsięwzięcia. Dysponując odpowiednim zapleczem gastronomicznym i zespołem ludzi, olsztyńska instytucja jest w stanie wypełnić lukę i wzmocnić pomoc społeczną dla grup osób najmniej samodzielnych i potrzebujących wsparcia.

- Szacujemy, że ok. 150 osób potrzebuje takiego wsparcia - mówi prezes Banku Żywności w Olsztynie, Marek Borowski. - Sami jesteśmy w stanie przygotować 30-50 posiłków. Dlatego zachęcamy do wsparcia tej akcji partnerów, firmy, które chciałyby nas wesprzeć darowiznami albo przekazać produkty do przygotowania jedzenia.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe