Koronawirus. Pomocowa grupa COVID-owa

  • 27.11.2020, 12:50
  • mgres
Koronawirus. Pomocowa grupa COVID-owa UM Olsztyn
Nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące zapobiegania pandemii koronawirusa zaczną obowiązywać już w sobotę. Natomiast od niedzieli miasto uruchamia specjalną, koronawirusową facebookową grupę.

Celem Facebookowej grupy "Covid - 19 Info Olsztyn" jest udzielanie nieodpłatnej pomocy osobom, które przebywają w kwarantannie, są w izolacji lub z powodu pandemii nie wychodzą z domów. Do grupy będzie można dołączyć od piątku (27 listopada).

- Chcemy ułatwić kontaktowanie się ze sobą osób potrzebujących wsparcia w związku z pandemią oraz chętnych do pomocy innym - wyjaśnia Maja Antosik z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna. - W grupie będzie można również znaleźć bieżące informacje dotyczące pandemii.

Aby dołączyć do grupy wystarczy wyszukać w Facebooku "Covid -19 Info Olsztyn" albo przejść do niej z profilu Miasto Olsztyn.
Facebookowa grupa to nie jedyna możliwość uzyskania pomocy w pandemicznych czasach. Cały czas działa kilka numerów telefonów, pod którymi dyżurują pracownicy Korpusu Wsparcia Seniorów, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, psychologowie albo działacze Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej FENI.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe