Kierował bez uprawnień, doprowadził do kolizji

  • 20.04.2021, 10:07
  • mgres
Kierował bez uprawnień, doprowadził do kolizji

Dziś (20.04.2021) o godzinie 6:30 na jednym z głównych skrzyżowań w Olsztynie (Dworcowa/Żołnierska) doszło do kolizji drogowej przez którą ruch w tym miejscu odbywał się ze znacznymi utrudnieniami. Jak się okazało sprawca kolizji drogowej był 37-letni kierujący osobowym audi, który jadąc ul. Dworcową podczas skrętu w lewo w ul. Żołnierską (kierunek szpital) nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy hyundaia.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z ruchu drogowego ustalili, że kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Nikt na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń a skończyło się jedynie na uszkodzeniach samochodów. Po sprawdzeniu kierujących w policyjnych systemach okazało się, że sprawca kolizji drogowej nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

37-letni sprawca kolizji spotkanie z policjantami zakończył karą finansową w kwocie 1 tys. zł. Policjanci zatrzymali od uszkodzonych aut dowody rejestracyjne i w celu usunięcia pojazdów z drogi wezwali na miejsce holowniki. Informacje związane z kierowaniem i doprowadzeniem do kolizji drogowej przez osobę nieposiadającą uprawnień trafią również do ubezpieczyciela auta sprawcy który najprawdopodobniej weźmie ten fakt pod uwagę przy likwidacji szkody.

Sytuacja jest tym bardziej nietypowa, bo na fotelu pasażera siedziała partnerka mężczyzny posiadająca umiejętności do kierowania pojazdem potwierdzone posiadanym dokumentem prawa jazdy.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe