Zmiany na skrzyżowaniach

  • 05.05.2021, 11:40
  • mgres
Zmiany na skrzyżowaniach
Rozpoczęło się przywracanie dawnych rozwiązań na olsztyńskich skrzyżowaniach. Dotyczą m.in. uruchamiania zielonego światła na przejściach dla pieszych.

Zmiana programów sterujących sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach wprowadzana jest od 4 maja. Przestanie obowiązywać jednakowy czas wyświetlania sygnału dla każdego z kierunków. Jego trwanie będzie ponownie uzależnione od natężenia ruchu. Poza tym odblokowane zostaną przyciski na przejściach dla pieszych.

- Takie przyciski są na 102 skrzyżowaniach - przypomina Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Przyciski zostały zaklejone ponad rok temu ze względu na pandemię koronawirusem. 

To nie jedyne modyfikacje dotyczące skrzyżowań stolicy regionu. Na trzech - Witosa/Janowicza, Witosa/Kanta oraz Płoskiego/Dorantta - obowiązuje zmienny harmonogram czasu pracy sygnalizacji świetlnej. Do końca września sygnalizacja będzie działać w fazie trójkolorowej od poniedziałku do piątku między 6:00 a 20:00. Natomiast w pozostałych godzinach oraz w soboty, niedziele i święta wyświetlane będzie żółte, pulsujące światło.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
beton won.
beton won. 19.05.2021, 13:50
arbuz won.

Pozostałe