W Olsztynie zapowiada się kulturalne lato

  • 12.05.2021, 10:44
  • mgres
W Olsztynie zapowiada się kulturalne lato
Koncerty, festiwale, cykliczne imprezy, przedstawienia teatralne - to najważniejsze wydarzenia, które odbędą się w najbliższych miesiącach w stolicy regionu. Miejski Ośrodek Kultury przedstawił program, jaki zaproponuje mieszkańcom i gościom miasta.

Kult, Dr Misio, Krzysztof Cugowski, Nergal z Johnem Porterem, Grupa MoCarta - to tylko niektóre z gwiazd tegorocznego lata w Olsztynie. Propozycja przygotowana przez olsztyński MOK obejmuje okres od czerwca do września.

- Ten czas upłynie pod hasłem "Lato na wypasie" - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. - Takie hasło, bowiem według nas ta oferta jest bardzo bogata, kolokwialnie mówiąc wypasiona, niespotykana nigdzie indziej w naszym regionie. A z drugiej strony "na wypasie", czyli na uwolnieniu. Po tym okresie pandemii, gdzie sztuka, kultura, twórczość zostały zahibernowane w takich online'owych światach, jest to bardzo dobry moment, żeby zaatakować przestrzeń tymi wszystkimi wydarzeniami.

Wśród nich nie zabraknie Olsztyńskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych, a przy okazji Dni Olsztyna - Jarmarku Jakubowego oraz wyjątkowej wystawy "Beksiński Multimedial Exhibition" czy koncertu grupy Łąki Łan. Młode zespoły będą mieć okazję zaprezentować się publiczności podczas konkursu FestMuza. Coś dla siebie znajdą też wielbiciele jazzu.

W programie ujęto też dobrze znane z minionych lat wydarzenia cykliczne, jak Kino Plenerowe, Olsztyńskie Koncerty Organowe, czy Spacer z Muzeum Nowoczesności.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe