Twórcy nagrodzeni przez prezydenta Olsztyna

  • 06.07.2021, 09:38
  • mgres
Twórcy nagrodzeni przez prezydenta Olsztyna
Pięć nagród za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2020 roku trafiło do olsztyński twórców. 

Sztuki plastyczne, teatr, muzyka, literatura, upowszechnianie i ochrona kultury - to dziedziny, w których wręczane są doroczne Nagrody Prezydenta Olsztyna. Wnioski o przyznanie nagrody mogą być składane m.in. przez Komisję Kultury Rady Miasta, Prezydenta Olsztyna, instytucje kultury, stowarzyszenia i związki, których statutowy zakres działania obejmuje zadania w dziedzinie kultury i sztuki.

W tym roku wśród wyróżnionych znaleźli się:
* Milena Gauer (wnioskujący: Teatr im. Stefana Jaracza) - za pracę twórczą w dziedzinie teatru,
* Teresa Taradejna (wnioskujący: Prezydent Olsztyna) - za całokształt działalności na rzecz edukacji artystycznej dzieci i młodzieży,
* Mateusz Mikosza (wnioskujący: Olsztyński Teatr Lalek) - za pracę twórczą w dziedzinie teatru,
* Anna Kmieć i Wojciech Kmieć (wnioskujący: Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Areszt Sztuki) - za popularyzację sztuki i dotychczasowy dorobek twórczy,
* Mateusz Cwaliński (wnioskujący: Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur) - za pracę animacyjną i twórczą w dziedzinie muzyki. - Te nagrody pochodzą od naszych mieszkańców - mówił podczas uroczystości prezydent miasta, Piotr Grzymowicz. - Dla nas wszystkich miniione miesiące były bardzo trudnym czasem. Dla ludzi kultury, sztuki bez wątpienia wyjątkowo skomplikowanym. Gratuluję Państwu nagród, jednocześnie dziękuję za działalność, jaka wychodzi z Państwa serc.

W tej edycji Nagrody Prezydenta Olsztyna wpłynęło sześć wniosków. Przyznawanie nagród jest jedną z form prowadzonego przez miasto Olsztyn mecenatu. Dotychczas wyróżnienie - którego początek sięga 1995 roku - odebrało niemal trzystu twórców indywidualnych oraz zespołów.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe