Zbliżają się Dni Olsztyna

  • 21.07.2021, 09:02
  • mgres
Zbliżają się Dni Olsztyna
Koncerty, wystawy, spektakle teatralne, wydarzenia literackie - to w największym skrócie tegoroczne święto Olsztyna. Przed nami - między 22 a 25 lipca (czwartek-sobota) - cztery dni zabawy poświęconej patronowi naszego miasta.

Dni Olsztyna tradycyjnie już obchodzimy pod koniec lipca. To właśnie wówczas - 25 lipca - swoje imieniny świętuje patron stolicy regionu, św. Jakub. Nie zabraknie wydarzeń, przy których mieszkańcy i goście Olsztyna będą mogli dobrze spędzić czas.

- Staromiejskie przestrzenie wypełnią się znakomitymi koncertami, fascynującymi wystawami i ciekawymi działaniami animacyjnymi - zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia z Miejskiego Ośrodka Kultury. - Aby wziąć udział w znakomitej większości wydarzeń, nie będzie trzeba płacić.

Największymi gwiazdami Dni Olsztyna będą Grupa MoCarta (piątek) oraz koncert zespołu Łąki Łan (sobota). To jedyne wydarzeni, na które wstęp będzie biletowany.

Spore emocje powinna wzbudzić oryginalna wystawa prac Zdzisława Beksińskiego. "Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition" to okazja, by zetknąć się z twórczością wybitnego artysty m.in. za pomocą najnowszych technologii, jak okulary VR czy ekrany 3D. Wstęp do zajezdni trolejbusowej będzie bezpłatny, jednak wcześniej należy zarezerwować wejściówki na określona godzinę.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w szeroko rozumianej przestrzeni staromiejskiej - od Parku Centralnego, przez scenę przy Starym Ratuszu, amfiteatr po Park Podzamcze. Podsumowaniem tegorocznych Dni Olsztyna w niedzielny wieczór będzie jedna z odsłon Olsztyńskich Koncertów Organowych.

Wielbiciele literatury powinni natomiast zajrzeć do biblioteki Planeta 11. Tam spotkania (początek o 17:00) z olsztyńskimi pisarzami - w czwartek z Łukaszem Staniszewskim, a w piątek z Joanną Jax.

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będzie Jarmark Jakubowy. To tradycyjny kiermasz na staromiejskich uliczkach, podczas którego będzie można kupić rękodzieło, gastronomię i wyroby użytkowe.

Tegoroczne Dni Olsztyna odbędą się w obowiązującym reżimie sanitarnym. Honorowym Patronem wydarzenia jest prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe