Budowa linii tramwajowej. Kolejne zamknięcia na al. Piłsudskiego w Olsztynie

  • 30.09.2021, 20:04 (aktualizacja 30.09.2021, 20:06)
  • mgres
Budowa linii tramwajowej. Kolejne zamknięcia na al. Piłsudskiego w Olsztynie
Wykonawca rozbudowy tramwajowej infrastruktury rozpoczyna prace na kolejnym odcinku. Dlatego od niedzieli (3 października) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na następnym fragmencie al. Piłsudskiego.

Przede wszystkim zamknięty dla ruchu zostanie odcinek tej ulicy między Dworcową a Mazowieckiego. Poza tym zmiany będą dotyczyć także przebiegu ciągów pieszych.

*** pomiędzy ul. Dworcową i ul. Mazowieckiego zostaną zamknięte obie jezdnie
Ruch będzie się odbywał dwukierunkowo wyznaczoną drogą objazdową od ul. Dworcowej wzdłuż przychodni zdrowia, obok ZSM-E i Urzędu Skarbowego oraz przez budowę i parking przed halą Urania. Dojazd do firm, obiektów handlowych i usługowych mających wspólny zjazd z halą Urania, zostaje utrzymany od strony ul. Dworcowej jak i ul. Mazowieckiego, z wyjątkiem pojazdów powyżej 3,5t i zaopatrzenia, dla których dojazd wyznaczono od ul. Mazowieckiego.

Na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Piłsudskiego zlikwidowane zostaje rondo. Ruch będzie odbywał się po jednej jezdni w dwóch kierunkach. Prosimy o uważną obserwację znaków pionowych i poziomych oraz zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż powstaną skrzyżowania o nowym układzie pierwszeństwa. Dojazd do posesji IAS, MOPS i ZSM-E będzie możliwy przez teren budowy od drogi objazdowej prowadzącej przez parking przed halą Urania.

Zostaną utrzymane relacje ciągów pieszych wokół ronda, ale zmienią się ich lokalizacje. Zmienia się również położenie przystanków: Dworcowa – Przychodnia 02 i Plac Inwalidów Wojennych 04, a autobusy miejskie kursować będą przez ul. Żołnierską.

*** na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Mazowieckiego
Zmianie ulegnie przebieg ciągów pieszych. Zostanie zamknięty fragment chodnika pomiędzy Planetarium i SOSW. Ruch pieszy odbywać się będzie po stronie budynków mieszkalnych. Dojście do Planetarium będzie możliwe wyłącznie od ulicy Głowackiego, a do SOSW od ul. Mazowieckiego. Poprzeczne przejścia przez Al. Piłsudskiego będą wyznaczone tylko w rejonie ul. Głowackiego i ul. Mazowieckiego.

*** na odcinku pomiędzy ul. Dworcową a ul. Wyszyńskiego
nastąpi po stronie LO IV zmiana lokalizacji ciągów pieszych. Roboty będą odbywać się etapowo z zachowaniem ciągłości chodników. Na jezdni wystąpią lokalne ograniczenia ruchu.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe