"Lalki" ponownie nagrodzone

  • 14.10.2021, 20:29
  • mgres
"Lalki" ponownie nagrodzone
Trwa dobra passa Olsztyńskiego Teatru Lalek. Po niedawnym sukcesie w Rzeszowie, teraz zespół naszego teatru przywiózł laury z Opola.

Dwa nagrody dla aktorów grających w spektaklu "Żółtoniebieskich" oraz wyróżnienie dla kompozytorki muzyki - to efektu udziału OTL w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek. To była już XXX edycja tego wydarzenia.

- W konkursie wzięło udział 11 spektakli - informuje dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek, Andrzej Bartnikowski. - Ogromnie cieszę się, że jurorzy dostrzegli pracę naszego zespołu.

Honorata Mierzejewska-Mikosza oraz Piotr Michalczuk dostali Nagrody Aktorskie. Dodatkowo wyróżnienie trafiło do kompozytorki muzyki do spektaklu Igi Eckiert.

"Żółtoniebieski" to spektakl dla najmłodszych widzów, który powstał w Olsztyńskim Teatrze Lalek z inspiracji picturebookiem "Mały żółty i mały niebieski" Leo Lionniego. To książka, która cieszy się powodzeniem na świecie już od wielu lat. Otrzymała tytuł Najlepszej Ilustrowanej Książki Dla Dzieci roku 1959 wg "New York Timesa" i doczekała się kilkunastu tłumaczeń, w tym na język polski. To pełna uśmiechu opowieść o relacjach, różnicach i przyjaźni mimo inności. Tekst i sztuka mówi o ciekawości świata.

Spektakl jest podróżą w krainę plastyki już dla 1,5-rocznych widzów. To prosta opowieść, w której kolory i barwy mieszają się, mają różne faktury i odcienie. Aktorzy, wykorzystując proste elementy, wyczarują Małym Widzom historię przyjaźni Żółtego i Niebieskiego.

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez zespół OTL podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek jest drugim sukcesem olsztyńskiej sceny w ciągu kilku miesięcy. 

Sztukę "Żółtoniebieski" będzie obejrzeć w weekend 16 i 17 października.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe