Majowy weekend w komunikacji miejskiej

  • 25.04.2022, 14:15
  • mgres
Majowy weekend w komunikacji miejskiej
Przed nami wydłużony, majowy weekend. Ratusz informuje, jakie zmiany w kursowaniu zbiorowej komunikacji czekają pasażerów w tym czasie.

Dzień urlopu w zamian za cztery dni odpoczynku albo cztery dni urlopu i dziewięć dni laby. Takie rozwiązania mogą brać zainteresowaniu odpoczynkiem na początku maja. Meteorolodzy zapowiadają w tym czasie nie najgorszą pogodę.

Dłuższy weekend zazwyczaj wiąże się ze zmianami w rozkładach autobusów i tramwajów. Podobnie będzie także i tym razem. Komunikacja zbiorowa będzie kursować według planu oznaczonego jako "Niedziele i święta" 1 oraz 3 maja (niedziela i wtorek). Natomiast w poniedziałek (2 maja) należy spoglądać na rozkład "Dni robocze wolne od nauki szkolnej".

- Dodatkowo we wtorek w Śródmieściu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu autobusów oraz tramwajów linii nr 1 - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu". - Tego dnia obchodzone będą wojewódzkie uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uczestnicy przejdą m.in. ulicami Pieniężnego i 1 Maja od ok. 11:00 do 11:40.

Na przełomie kwietnia i maja na trasy wraca autobus dojeżdżający do plaży miejskiej. Linia 307, która startuje z przystanku "Witosa" zacznie kursować już w sobotę (30 kwietnia). Przejazdy są realizowane w weekendy oraz dni robocze wolne od nauki szkolnej.

Poza tym od 1 maja na linii nr 304 zostaną wydłużone czasy przejazdów oraz zmienione czasy odjazdów z pętli Wójtowo-Leszczynowa. Natomiast w przypadku linii 126 zostaną wydłużone godziny kursowania do/z pętli "Jagiellońska-Ogrody" we wszystkie dni tygodnia.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe