Nowy mural upiększy podwórko

  • 19.07.2022, 19:21 (aktualizacja 19.07.2022, 19:24)
  • Źródło: https://olsztyn.eu
Nowy mural upiększy podwórko
Trwa realizacja kolejnego projektu Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Przedsięwzięcie ma sfinalizować przemianę podwórka przy ul. Mazurskiej 15, a jednym z jego elementów jest wyjątkowy mural.

Ta przestrzeń ma szansę stać się miejscem spotkań mieszkańców, być może nie tylko okolicznych kamienic. Zazielenione, estetyczne, urządzone z najnowszymi ekologicznymi trendami zwiększy komfort życia.

- Obecnie podwórko jest zaniedbane i odstrasza - uzasadniają pomysłodawcy projektu. - Widzimy w nim świetny potencjał do zielonego miejsca spotkań, miejsca wytchnienia i relaksu. Zrewitalizowane podwórko będzie zachęcało do dbania o nie i inspirowało do kolejnych inicjatyw sąsiedzkich.

Projekt to kontynuacja działań programu Podwórka z Natury 2021. Mieszkańcy zapowiedzieli m.in. wykonanie dwóch kącików rekreacyjnych oraz odpowiednich nasadzeń. Wśród niezbędnych działań jest też wymiana nawierzchni na przepuszczającą wodę - w ten sposób zapewniana jest retencja wody i minimalizowane niebezpieczeństwo zalań przy intensywnych opadach.

Jednym z elementów projektu jest ozdobienie podwórza niezwykłym muralem. Obraz ma wymiary ok. 13,5 na 9,5 metra i będzie zrobić jedną ze ścian budynku przy ul. Mazurskiej 15a. To impresja na temat regionalnej natury przedstawiająca zwierzęta i rośliny.

Praca jest wykonywana przy użyciu profesjonalnych farb, które mają gwarantować niezmienny wygląd muralu, odpowiednie nasycenie kolorów, odporność na czynniki atmosferyczne przez co najmniej 60 miesięcy.

Źródło: https://olsztyn.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe