Akt notarialny podpisany

  • 27.07.2022, 20:19
  • Źródło: https://olsztyn.eu
Akt notarialny podpisany
Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Strzał w 10" kupiło od miasta blisko 30 arową działkę przy ulicy Czapli w Olsztynie. W poniedziałek, 25 lipca, został podpisany akt notarialny na sprzedaż nieruchomości.

Działka sąsiaduje z blisko pół hektorowym gruntem, który od 2013 roku stowarzyszenie dzierżawi od miasta i na którym prowadzi Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi "Razem".

- Wniosek, który skierowałem do Rady Miasta w maju zyskał aprobatę radnych i nieruchomość przy ul. Czapli mogła zostać sprzedana w trybie bezprzetargowym, na rzecz "Strzału w 10" - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz - trzymam kciuki za stowarzyszenie i wierzę, że dzięki temu będzie mogło rozwijać swoją działalność, która znakomicie uzupełnia ofertę edukacyjną miasta i że dzieci z niepełnosprawnościami będą mogły kontynuować naukę w jak najlepszych warunkach.

Tymczasem stowarzyszenie równolegle z załatwianiem formalności związanych z zakupem działki przygotowało projekt i planuje w przyszłym roku rozszerzyć ofertę kształcenia.

- Jesteśmy coraz bliżej spełnienia naszych marzeń - mówi Ewa Kowerzanow - Luto, prezes stowarzyszenia "Strzał w 10" - a w tych marzeniach zakładamy, że w drugiej połowie roku szkolnego dzieci będą już mogły się uczyć w nowej szkole. Będzie to placówka dla dzieci z trudnościami społecznymi, ale również dla dzieci z depresjami, bo widzimy że po pandemii jest ich coraz więcej. Chcemy by znalazły akceptację, miłość i zrozumienie.

Do nowego obiektu przeniesiemy edukację klas 4 – 8 oraz zajęcia rehabilitacyjne.

Działka została sprzedana za 570 tysięcy złotych netto. Aby ułatwić stowarzyszeniu spłatę działki raty zostały rozłożone na 10 lat.

Źródło: https://olsztyn.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe