MPK Olsztyn otworzyło drzwi

  • 22.09.2022, 22:17
  • Źródło: https://olsztyn.eu
MPK Olsztyn otworzyło drzwi
Finał Europejskiego Tygodnia Mobilności. Przy okazji czwartkowego (22 września) Dnia Bez Samochodu w stolicy Warmii i Mazur młodzież oglądała zajezdnię przy ul. Kołobrzeskiej.

Przedsięwzięcie zorganizowała Fundacja Muzeum Komunikacji Miejskiej w Olsztynie przy pomocy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. To była doskonała okazja, by zajrzeć do miejsc niedostępnych na co dzień.

- Można było zwiedzić zajezdnię tramwajową albo zająć miejsca motorniczego - informuje Cezary Stankiewicz z MPK w Olsztynie. - To była tylko niewielka część atrakcji dla tych, którzy odwiedzili nas tego dnia.

Siedzibę MPK odwiedziła młodzież ze szkół podstawowych m.in. w Dywitach i Rusi oraz licealiści z Olsztyna. Wszyscy mieli okazję zobaczyć centrum sterowania ruchem tramwajowym, warsztaty a także wyposażenie techniczne, w tym specjalistyczne pojazdy, którymi dysponuje MPK Olsztyn.

W sumie siedzibę miejskiego przewoźnika odwiedziło około 200 osób.

Źródło: https://olsztyn.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe