Dawny Come In do wyburzenia 

  • 11.05.2019, 11:26
  • mgres
Dawny Come In do wyburzenia 
Znana jest też instytucja, która znajdzie się w nowym obiekcie. Olsztyńscy urzędnicy, jak wiadomo, kilkakrotnie próbowali sprzedać działkę przy ul. Knosały. Chętnych brakowało, mimo że za każdym razem cena była obniżana. W końcu władze miasta zrezygnowały z dalszych prób sprzedaży i zapowiedziały wyburzenie budynku.

Powstanie w zamian nowy obiekt, a w nim Centrum Kultury. To ma być miejsce zgodne z postulatami padającymi od lat w różnych kręgach, głównie związanych z olsztyńską kulturą. „Wyborcza Olsztyn” dotarła do ratuszowego harmonogramu działań w sprawie przyszłości nieruchomości znajdującej się przy ul. Knosały. Wynika z niego, że do tej pory głównym elementem działania było znalezienie firmy, która zajmie się oczyszczaniem terenu z różnych ropochodnych substancji. Tak stało się na sąsiednich działkach. Ogniskiem skażenia gleby i wód okazał się podziemny zbiornik do gromadzenia smoły oraz zakopana pod ziemią infrastruktura dawnej gazowni.
Z kolejnych zapisów harmonogramu wynika, że na 4 maja zaplanowano wszczęcie procedury wyłonienia wykonawcy dokumentacji projektowej na rozbiórkę dawnego Come In;a. Kolejna ważne daty w tej ratuszowej rozpisce wyglądają następująco:
* lipiec 2019 – uzyskanie dokumentacji projektowej oraz pozwolenia na rozbiórkę
* lipiec 2019 - wykonanie badań geologicznych i projektu odkażenia działki, na której stoi budynek 
*sierpień 2019 - wszczęcie procedury wyłonienia wykonawcy robót rozbiórkowych wraz z remediacją (oczyszczenie gleby - red.) lub jako odrębne postępowania w zależności od skali tych ostatnich prac i rozpoznania rynku w ty zakresie)
* październik 2019 – podpisanie umowy/umów z wykonawcą. 
- Nasze nowe planowane Centrum Kultury zostanie wyłonione z konkursu architektonicznego, który wskaże najlepszy pomysł na zagospodarowanie tego miejsca - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Wyburzenie byłego Come In’a jest przesądzone. 
 

mgres

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe