Woda w Olsztynie zmieni kolor

  • 21.08.2019, 12:53 (aktualizacja 22.08.2019, 12:06)
  • mgres
Woda w Olsztynie zmieni kolor Mat. własne MPEC
W najbliższych dniach woda w sieci ciepłowniczej miejskiej ciepłowni może zmienić kolor. Nie jest to jednak wynik awarii.

Jeśli ktoś zobaczy płynącą wodę w kolorze jaskrawo żółtozielonym, powinien zawiadomić Pogotowie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Barwienie wody sieciowej jest standardowym działaniem firm ciepłowniczych. Ma na celu wykrycie nieszczelności infrastruktury ciepłowniczej, szczególnie rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się zabarwionej wody w środowisku naturalnym, przestrzeni publicznej oraz ujęciach ciepłej wody użytkowej. Barwiona woda może pojawić się również w instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania i rurach znajdujących się w mieszkaniach – wyjaśnia Magdalena Górecka, rzeczniczka MPEC-u. – Bardzo prosimy administratorów nieruchomości i właścicieli węzłów cieplnych o wszelką informację dotyczącą miejsc, w których zostanie zauważona woda o jaskrawej żółtozielonej barwie. Liczymy tu bardzo na pomoc mieszkańców Olsztyna.

W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, MPEC prosi o przekazywanie informacji m.in. pod numerem telefonu Pogotowia Ciepłowniczego: 993 lub (89) 526 85 13.

Górecka zaznacza, że środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt, i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Rozkłada się pod wpływem światła. – Jednak w przypadku wystąpienia, po kontakcie z zabarwioną wodą, jakichkolwiek niepokojących objawów – prosimy o pilny kontakt z lekarzem – uzupełnia Górecka. Jednocześnie informujemy, że zastosowany preparat używany jest głównie do barwienia produktów chemii gospodarczej oraz do znakowania wody sieciowej systemów ciepłowniczych – stwierdziła Górecka

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe