Ewakuacja z dworca zachodniego

  • 03.09.2019, 15:45 (aktualizacja 03.09.2019, 16:26)
  • mgres
Ewakuacja z dworca zachodniego KMP Olsztyn Policja
Ogromne zamieszanie miało miejsce na dworcu zachodnim w Olsztynie. Służby porządkowe zostały postawione w stan gotowości.

Zgłoszenie przyszło służb około godz. 14 w czasie, kiedy na dworcu robił się coraz większy ruch pasażerski. Uwagę podróżnych i ochrony obiektu zwróciła czerwona bezpańska walizka. – O godz. 13.45 otrzymaliśmy wiadomość, że ktoś przy linii kas na krzesełkach zostawił walizkę. Nikt nie podjął się tego, żeby otworzyć torbę i ją wynieść. Ochrona zdecydowało o ewakuacji obsługi i podróżnych. W sumie ok. 50 osób – informował Rafał Prokopczyk z biura prasowego policji w Olsztynie.

Na miejscu pojawiła się policyjna sekcja minersko-pirotechniczną. Teren został zabezpieczony i wygrodzony. Na dworcu zachodnim został wstrzymany ruch pociągów regionalnych i dalekobieżnych. Pasażerowie zostali ewakuowani.

Na miejsce przyjechały także straż pożarna i karetki pogotowia. Zadaniem pirotechników było natomiast ustalenie, czy był to tylko pozostawiony bagaż, czy rzeczywiście zagrożenie było realne. Ruch pociągów został przywrócony tuż przed godz 15. Okazało się, że w walizce znajdowały się rzeczy osobiste jednego z podróżnych.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe