Miliony dla UWM

  • 04.09.2019, 17:43 (aktualizacja 09.09.2019, 09:23)
  • mgres
Miliony dla UWM UWM Przekazanie symbolicznego czeku
Prawie 17 mln zł otrzymał UWM z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Pieniądze - dokładnie 16,563 mln zł - UWM otrzymał z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Od 1 października 2019 r. Uniwersytet rozpoczyna bowiem nowy program: „Uniwersytet wielkich możliwości - program podnoszenia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania”. Jego celem jest uzyskanie wysokiej oceny kierunków kształcenia, wzrost liczby studentów, w tym z zagranicy, tworzenie obrazu UWM, jako uczelni nowoczesnej, społecznie odpowiedzialnej i otwartej na zmiany.

Program ten tworzyli przedstawiciele wydziałów we współpracy z pracownikami Centrum Innowacji i Transferu Technologii pod kierownictwem prof. Jerzego Przyborowskiego, prorektora ds. kształcenia i studentów.

Uczelnia zrealizuje 20 zadań. Np. na Wydziale Lekarskim – 12 wykładów otwartych z zakresu pediatrii, genetyki, żywienia, rehabilitacji i immunologii, które wygłoszą wybitni specjaliści z zagranicy; certyfikowane szkolenia i warsztaty dla studentów przygotowujące ich do Lekarskiego Egzaminu Końcowego oraz warsztaty zarządzania stresem i czasem. Na Wydziale Nauk o Zdrowiu – cykl warsztatów dla studentów pielęgniarstwa, położnictwa oraz ratownictwa medycznego. Na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa – przygotowanie i realizacja studiów praktycznych na kierunku leśnictwo oraz kursy, warsztaty terenowe i wyjazdy studyjne - krajowe i zagraniczne dla studentów architektury krajobrazu, leśnictwa, rolnictwa i ochrony środowiska. Na Wydziale Nauk Ekonomicznych – utworzenie 2 nowych specjalności – projektowanie produktu oraz marketing i zarządzanie produktem, a dodatkowo warsztaty, zajęcia z pracodawcami i wizyty studyjne studentów w wybranych zakładach Europy. Na Wydziale Nauk o Środowisku –9 wykładów otwartych z zakresu turystyki i rekreacji.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe