Nowy rok akademicki rozpoczęty

  • 01.10.2019, 15:25 (aktualizacja 01.10.2019, 20:59)
  • mgres
Nowy rok akademicki rozpoczęty UWM Inauguracja na UWM
Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zainaugurowano nowy rok akademicki.

Ogólnouniwersytecka inauguracja przyciągnęła do Kortowa wielu gości. Była to już 21. taka uroczystość. Przybyli na nią m.in.: parlamentarzyści, władze i pracownicy uczelni, profesorowie seniorzy, reprezentanci władz miasta i województwa, duchowni różnych wyznań, przedstawiciele służb mundurowych i medycznych, przedsiębiorcy współpracujący z UWM, delegaci z zaprzyjaźnionych ośrodków akademickich w kraju i zagranicy oraz studenci I roku, reprezentujący wszystkie uniwersyteckie wydziały.

- Pamiętamy o przeszłości, ale z optymizmem patrzymy też w przyszłość. Podzielamy pogląd Mikołaja Kopernika, który twierdził, że „Dążeniem uczonego jest szukanie we wszystkim prawdy". Realizujemy zadania, budujące pomyślność i przyszłość zarówno uczelni, jak i Olsztyna, Warmii i Mazur, a także kraju – rozpoczął przemówienie rektor prof. Ryszard Górecki.

Podczas uroczystości dyplomy odebrało 91 doktorów oraz 51 doktorów habilitowanych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W ub. roku akademickim UWM wypromował 120 doktorów i 73 doktorów habilitowanych.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe