Policyjna grupa Speed w akcji

  • 08.10.2019, 10:05 (aktualizacja 08.10.2019, 14:14)
  • mgres
Policyjna grupa Speed w akcji Mat. własne Policja logo
50 skontrolowanych pojazdów, 36 mandatów nałożonych na sprawców wykroczeń, w tym 23 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspierani byli przez patrole z zespołu Speed z jednostek KWP w Olsztynie, Ostródy i Elbląga. Funkcjonariusze skupili się na Olsztynie.

Głównym celem działań było egzekwowanie przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego przez młodych kierujących oraz niedopuszczenie do organizacji ewentualnych nielegalnych wyścigów samochodowych na drogach publicznych. Zdaniem policji, branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. – Osoby, które uwielbiają szybką jazdę i przypływ adrenaliny na drodze publicznej nie zdają sobie sprawy, że mogą doprowadzić do nieszczęścia – twierdzą policjanci.

Kontrolowana była nie tylko prędkość, sprawdzano także, czy kierujący są trzeźwi, czy być może zdecydowali się na jazdę pod wpływem środków odurzających. Oceniany był również stan techniczny pojazdów.

Funkcjonariusze tylko przez zaledwie kilka godzin skontrolowali 50 pojazdów, 36 kierowców ukarali mandatami – 23 z nich za przekroczenie dozwolonej prędkości. 7 kierowców straciło prawo jazdy. Policjanci zatrzymali także 2 dowody rejestracyjne pojazdów.

Policjanci zapowiadają, że tego typu kontrole będą odbywały się cyklicznie.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe