Miasto podało koszty wstrzymanych zajęć 

  • 28.10.2019, 19:45
  • Paweł Lik
Miasto podało koszty wstrzymanych zajęć 
Ratusz wyliczył, ile kosztowały zajęcia z pływania dla uczniów klas II, które musiał zawiesić. 

Dyrekcje szkół podstawowych organizują zajęcia dla uczniów klas II w obiektach wszystkich pływalni na terenie Olsztyna. Oprócz należących do miasta, także na basenie UWM i OSW oraz z obiekcie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna Koło przy ul. Żytniej. 
Realizując te zadania dyrektorzy zawierali z zarządcami tych obiektów umowy (w tym na zapewnienie instruktorów, ratowników i obsługi medycznej – red.), organizowali transport oraz zawierali umowy zlecenia z nauczycielami sprawującymi opiekę podczas dowozu dzieci i pobytu na basenie. 
Władze Olsztyna zawiesiły te zajęcia. Miał być to skutek posunięć finansowych rządu PiS dotyczących obniżenia podatków Zaczęło brakować pieniędzy m.in. na utrzymanie oświaty. Trzeba było szukać oszczędności. I właśnie zawieszenie zajęć z pływania dla II klas szkół podstawowych jest jednym z tego elementów. Sprawą zainteresował się Paweł Klonowski, radny Koalicji Obywatelskiej. Złożył interpelację. – Zaplanowany na okres od 1 września 2019 roku do 31 grudnia 2019 koszt realizacji tego zadania przez 21 szkół podstawowych dla ogółem 65 oddziałów klas II wyniósł ponad 475 tys. zł – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Klonowskiego.– Zawieszenie prowadzenia nauki pływania w szkołach podstawowych spowodowane jest niedoborem środków finansowych w oświacie, wynikającym z niedostatecznej i procentowo coraz niższej subwencji oświatowej oraz brakiem rekompensaty podwyżek płac dla nauczycieli. 
Władze Olsztyna liczą, że zawieszenie prowadzenia nauki pływania w szkołach podstawowych mają charakter tymczasowy. – Ponieważ mamy nadzieję na weryfikację stanowiska rządu wobec samorządów w kwestiach finansowania oświaty – zaznacza  prezydent. 
 

Paweł Lik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Murka
Murka 28.10.2019, 20:43
Rodzice dostają 500+ i za to posyłają dzieci na rytmikę, języki, judo itd. opłacając bez szemrania.W czym problem jak opłacą zajęcia na basenie ?

Pozostałe