Wojewoda zabiera ulgi mieszkańcom Olsztyna

  • 15.01.2020, 12:43 (aktualizacja 15.01.2020, 13:04)
  • mgres
Wojewoda zabiera ulgi mieszkańcom Olsztyna ZDZiT Obecne granice strefy
Wojewoda stwierdził nieważność części uchwały Rady Miasta z 27 listopada 2019 roku dotyczącej m.in. stawek w Strefie Płatnego Parkowania. Prezydent Olsztyna zapowiada wystąpienie w tej sprawie do sądu.

Zgodnie z ubiegłoroczną decyzją radnych zmiany w strefie miały być wprowadzane w dwóch etapach. Dotyczyły zarówno wysokości opłat za postój, jak i zasięgu strefy.

Najpierw - od lutego 2020 roku – miałyby zacząć obowiązywać nowe stawki za parkowanie. Przykładowo: pierwsza godzina postoju kosztowałaby 3 zł (dotychczas 2,5 zł), a miesięczny abonament 150 zł (dotąd 100 zł). Kolejną nowością byłoby zastąpienie dotychczasowej podstrefy żółtej (Z) podstrefą czerwoną (C). To oznacza, że zamiast trzech podstref, miałyby obowiązywać tylko dwie - C (czerwona) oraz T (zielona).

Natomiast od lipca 2020 roku wprowadzone miały zostać wprowadzone kolejne rozwiązania. Podstawowa opłata wyniosłaby 3,9 zł za pierwszą godzinę postoju, a miesięczny abonament – do 250 zł. Jednak w przypadku płatności Olsztyńską Kartą Miejską, potwierdzającą opłacenie podatku dochodowego na rzecz gminy Olsztyn, użytkownicy mogliby korzystać z ulgi i obowiązywałyby ich stawki wprowadzone w lutym 2020 roku, czyli np. 3 zł za pierwszą godzinę postoju i 150 złotych za miesięczny abonament. Dodatkowo, od lipca Strefa Płatnego Parkowania zostałaby rozszerzona o ulice Kromera, Żarskiej, Konopnickiej, Jagiełły oraz parking przy hali Urania.

Wojewoda stwierdził jednak nieważność części uchwały w sprawie strefy. Dotyczy to zróżnicowania stawek dla mieszkańców Olsztyna i spoza miasta.

Prezydent Olsztyna zapowiada wystąpienie w tej sprawie do sądu. - Mieszkańcy mają prawo do ulg, do określonych przywilejów - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Będziemy walczyć o niższe stawki dla mieszkańców Olsztyna. W następnym tygodniu złożymy skargę do sądu administracyjnego na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
curver ecu i resident evil
curver ecu i resident evil 04.03.2020, 15:09
co ma strefa platnego parkowania do ulg przejazdowych w kirunku dywit . przecie artykul jest o kombinacji miesko podmiejskiej

Pozostałe