Prawnik z UWM będzie doradzał marszałkowi Senatu RP

  • 20.01.2020, 10:21 (aktualizacja 20.01.2020, 21:00)
  • mgres
Prawnik z UWM będzie doradzał marszałkowi Senatu RP
Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki wręczył akty powołania w skład Zespołu Doradców do spraw kontroli konstytucyjności ustaw. Wśród nich znalazł się dr hab. Marcin Dąbrowski z UWM.

15-osobowy zespół będzie działał przy marszałku Senatu RP jako organ opiniodawczo-doradczy. Do zakresu jego działania należeć będzie sporządzanie na zlecenie marszałka Senatu i prezydium Senatu opinii w sprawie zgodności z Konstytucją ustaw uchwalonych przez Sejm i przekazanych Senatowi, projektów ustaw wniesionych do marszałka Senatu oraz ustaw ogłoszonych w Dzienniku Ustaw, w odniesieniu do których są wątpliwości co do zgodności z Konstytucją. Członkowie zespołu będą pracować społecznie.
Prof. Tomasz Grodzki, marszałek Senatu, w okolicznościowym przemówieniu, porównał stanowienie prawa do chirurgii. - Jeżelibyśmy tak uprawiali chirurgię, jak ciało ustawodawcze uprawia legislację, gdzie niedbale robi się pierwszą operację, a potem się siedem razy poprawia, to taki chirurg byłby potępiony na wieki - politykom to jakoś uchodzi - stwierdził marszałek Senatu.
Dr hab. Marcin Dąbrowski jest naukowcem Katedry Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pełni także funkcję przewodniczącego Rady Uczelni na UWM.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe